Informujemy, że serwis wykorzystuje do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być zarządzany poprzez ustawienia przeglądarki.

Najmłodszym pacjentom oferujemy:

  • Fluoryzację zębów mlecznych.
  • Lakowanie zębów stałych.
  • Lapisowanie zębów mlecznych dotkniętych próchnicą
  • Wypełnienie ubytków np. kolorowymi plombami z możliwością doboru odpowiedniego znieczulenia.

Fluoryzacja zębów mlecznych

Zabieg fluoryzacji jest bezbolesny, przeprowadza się go z użyciem pianki zawierającej fluor o smaku owocowym, trwa tylko kilka minut. Dzięki takiemu zabiegowi chronimy zęby przed demineralizacją czyli próchnicą, dodatkowo małe ubytki w szkliwie są remineralizowane.

Lakowanie zębów stałych

Poprzez lakowanie wypełniamy bruzdy w zębach stałych preparatem chroniącym przed próchnicą. Zabieg jest bezbolesny i należy go wykonać jak najszybciej po wyrżnięciu się zębów tj. około 2 miesięcy.

Lapisowanie zębów mlecznych

Niestety jeżeli dojdzie do powstania ubytku u dziecka można zastosować zabieg lapisowania, który spowalnia chorobę. Ząb dotknięty próchnicą smaruje się specjalnym płynem, który niestety jest nieprzyjemny w smaku i zapachu jednak działa bakteriobójczo, utwardza ząb i hamuje rozwój choroby.

Znieczulenie

Najskuteczniejszą metodą leczenia próchnicy to oczyszczenie zaatakowanego zęba czyli borowanie i wypełnienie ubytku plombą. Borowanie nie jest przyjemne dlatego iaplikujemy małym pacjentom znieczulenie miejscowe.

Wypełnienie

Po oczyszczeniu zęba z próchnicy ubytek zostaje wypełniony plombą, która może mieć różne kolory a nawet z brokatem.

Zadzwoń i umów się na wizytę

+48 601 506 257

Wskazówki, jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę:

Na pierwszą wizytę tzw. adaptacyjną najlepiej przyjść gdy dziecko ma zdrowe zęby. Wtedy, ma możliwość poznania gabinetu oraz stomatologa, który w przyszłości będzie je leczył. Taka wizyta z pewnością pozytywnie zapadnie dziecku w pamięci, dlatego na następną wizytę przyjdzie z ochotą.

Rozmawiać z dzieckiem w celu wytłumaczenia celu wizyty, ponieważ dziecko boi się nowych rzeczy, nowych miejsc, a nie dentysty.

Wytłumaczyć dziecku, czym zajmuje się dentysta i dlaczego leczy zęby. Np., że bakterie to złe robaki, które siedzą na zębach i aby je wypędzić trzeba myć zęby, a dentysta sprawdza czy już ich nie ma. Jeżeli szczoteczka nie wymiotła ich, dentysta musi wyleczyć ząb i założyć kolorową plombę.