Informujemy, że serwis wykorzystuje do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być zarządzany poprzez ustawienia przeglądarki.

Implant – to tytanowe lub cyrkonowe uzupełnienie korzenia zębowego, który zostaje wszczepiony w kość szczęki lub żuchwy, następnie na nim odbudowuje się sztuczny ząb.

Etapy zabiegu:

  • etap 1 – lekarz stomatolog wykonuje podstawowe badania diagnostyczne (rtg),
  • etap 2 – weryfikacja kondycji tkanki kostnej, przygotowanie miejsca pod implant czyli wywierceniu w kości otworu i wszczepienie go oraz zamknięcie miejsca śrubą gojącą, na koniec zaszycie dziąsła,
  • etap 3 – zdejmowanie szwów z dziąsła,
  • etap 4 – czas na gojenie się implantu, który jednocześnie zrasta się z tkanką dziąsła i kością,
  • etap 5 – leczenie protetyczne czyli osadzenie korony porcelanowej na implantowanej śrubie,
  • etap 6 – wizyty kontrolne.

Opis zagadnienia:

Implanty zębowe to optymalne i bardzo wytrzymałe rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu utraciły swoje zęby. Utrata nawet jednego zęba powoduje pogorszenie zgryzu, a zęby sąsiadujące tracą oparcie i przesuwają się, w efekcie pogarsza się wytrzymałość szczęki, może to nawet doprowadzić do utraty kolejnych zębów. Zęby odbudowane na implantach wyglądają i działają jak naturalne a higiena jest taka sama jak w przypadku prawdziwych.W miejscu wyrwanego zęba zostaje wkręcona, pusta w środku śruba, na którą nakłada się koronę porcelanową ewentualnie mostek lub protezę. Implant można wstawić bezpośrednio po ekstrakcji zęba lub poczekać do czasu wygojenia się rany.

Metoda implantologii jest bezbolesna po podaniu znieczulenia miejscowego. Implant to nie tylko ładny uśmiech, przede wszystkim to inwestycja w zdrowie całego organizmu. Poprawia się praca układu pokarmowego (przez lepsze rozgryzanie pokarmów), lepiej jest zachowana struktura kostna jak również kształt szczęki a dzięki temu i twarzy.

Przeciwwskazania:

Nie kwalifikuje się do implantologii osób z ciężkimi chorobami ogólnoustrojowymi takimi jak: ciężkie choroby serca, choroby nowotworowe czy leczenie immunologiczne oraz dzieci do 18 roku życia, u których rozwój kości jeszcze się nie zakończył. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, lekarz stomatolog przeprowadza badania połączone z wywiadem . Na podstawie tych wytycznych lekarz diagnozuje stan zdrowia i kości następnie określa jaka jest szansa aby implant nie został odrzucony.