Informujemy, że serwis wykorzystuje do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być zarządzany poprzez ustawienia przeglądarki.

W związku z dużą złożonością zagadnień związanych z medycyną stomatologiczną oraz występowaniem wielu, często niejasnych dla przeciętnego odbiorcy terminów medycznych, pragniemy w sposób prosty i czytelny przybliżyć tę wiedzę. Mamy również przekonanie, że podniesienie świadomości dotyczącej higieny oraz innych czynników wpływających na zdrowe zęby, przyczyni się do większej dbałości o nie.

W tej kategori zamieszczone są różne ciekawe artykuły, opisujące wpływ codziennych nawyków, nie zawsze dobrych, wpływajacych na nasze zęby. Znajdziemy tu informacje zarówno dotyczące odżywiania się, wyboru past do zębów, itd, jak i ciekawostki z "życia codziennego" naszych zębów.

Tutaj znajdziemy opisy głównych pojęć medycznych, używanych na codzień w stomatologii. Zrozumienie tych zagadnień przez pacjenta pomaga w dialogu z dentystą podczas prowadzonego leczenia.